Ga naar hoofdinhoud

De reumatoloog is de medisch specialist die het meest ervaren is in het voorschrijven van hydroxychloroquine (Plaquenil). De Nederlandse Vereniging Reumatologie (NVR) heeft een advies uitgebracht over de oogcontroles bij patiënten die hydroxychloroquine gebruiken. Patiënten die worden behandeld met hydroxychloroquine (HCQ) krijgen nu voor oogheelkundige controle een verwijzing naar de oogarts.

Navraag bij onze AdviesRaad leert dat dit ook geldt voor mensen met sarcoïdose die HCQ gebruiken, ongeacht bij welke specialist zij als zij niet onder behandeling zijn.

Belangrijkste adviezen:

  • standaard oogcontrole in het eerste jaar van de behandeling.
  • als er geen visusklachten zijn dan in het 5e jaar opnieuw oogcontrole; daarna 1x per 1-2 jaar (de frequentie afhankelijk is van het risicoprofiel) en vanaf 10 jaar sowieso jaarlijks.
  • de adviesdosis is verlaagd naar maximaal 5 mg/kg.
Back To Top